Hromničky

Úzká 48 cm vysoká svíčka se suchým hořením

Zvolte si variantu:

110,00 Kč

Hromničky - ochranné svíčky, žehnají se ve svátek Hromnic

Hromnice jsou církevním svátkem a připadají na 2. února. Křesťané si jím připomínají denzasvěcení Ježíše Bohu. (Josef s Matkou Marií přinesli svého syna 40. den po jeho narození do jeruzalémského chrámu a tam ho zasvětili Bohu. Ježíš byl tímto symbolicky vykoupen z povinnosti kněžské služby.

Tradičně je tento svátek připomínkou Ježíše jako "světla k osvícení národů" a také připomínkou zasvětit svůj život našemu poslání.

Od 5.století tento svátek provázela symbolika světla a jeho součástí bylo procesí se svíčkami. Světlu byla odedávna přikládána veliká moc, protože dokázalo zvítězit nad zlem a plamen svíčky je symbolem touhy lidské duše k překonání temných sil.

Hromničky se používají na ochranu před bouřkami.

Při bouřce nebo v nejrůznějších těžkých chvílích hromničku spolu s modlitbou, nebo prosbou o ochranu a pomoc k Bohu zapalte.

Svíčku nechte hořet na bezpečném místě pod dohledem tak dlouho, jak potřebujete. Potom ji zhasněte a poděkujte Bohu za jeho pomoc. Svíčku můžete opakovaně používat celý rok.

Tyto svíčky mají klidný dlouhý plamen a vosk nestéká - mají takzvané suché hoření. Pro svůj čistý a klidný plamen jsou také používány jako svíčka při čtení.